„To nie jest Unia, która ma przed sobą przyszłość”

To nie jest Unia, do której wchodziliśmy, więc skoro już taka nie jest, to wyjdźmy z niej. Proste. Tak samo, jak rozwiedlibyśmy się z naszą starą żoną, bo przecież się zmieniła od czasu ślubu – teraz tylko zrzędzi, krytykuje, nic jej się nie podoba. I coraz mniej atrakcyjna przecież jest.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby ktoś nas, Polaków, uczył praworządności, w szczególności Malta, Rumunia, Bułgaria, Niemcy, Francja 20 innych państw. To my przecież powinniśmy w TVP ustalać standardy praworządności, a wszyscy inni powinni się dostosować. A jeżeli nie potrafią dorównać naszym standardom, to niech opuszczą Unię, my sobie tu doskonale poradzimy razem w Węgrami.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby jakaś Francja będąca kolebką jakiejś tam nowoczesnej demokracji, uczyła nas standardów demokratycznych. To my przecież obaliliśmy komunizm i zbudowaliśmy modelową demokrację – bez wysokich standardów demokratycznych PiS nigdy by przecież nie wygrał wyborów.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby rządziła nami unijna Oligarchia – mamy własną, która dużo lepiej wie, jak zarabiać pieniądze: maseczki od instruktora narciarstwa, respiratory od garażowej firmy, SKOKi, Get Back – Ci unijni oligarchowie to harcerzyki są.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby jakiś unijny urzędniczyna mówił nam jak mamy żyć – od tego mamy przecież PiS.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby szantażowano nas pieniędzmi – kiedyś też mieliśmy drogi – mogliśmy sobie spokojnie jechać z Gdańska do Warszawy przez 6 godzin, kontemplując uroki polskiej przyrody.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby Niemiec pluł nam w twarz, wykupował za bezcen polską ziemię, czy przejmował za darmo polskie zakłady pracy – na takiej np. Ukrainie, w Turkmenistanie, czy Białorusi wszystko jest w rękach rodzimych biznesmenów – można? Można.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby nam mówiono, jak mają wyglądać nasze sądy – już dawno mieliśmy nieugiętych sędziów, którzy wiedzieli, że np. spekulanta handlującego na lewo mięsem, należy skazać na karę śmierci.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby ktoś nam mówił, co to są niezależne media – my już dawno mieliśmy za prezenterów wiadomości najwyższych rangą generałów, którzy z poświęceniem pilnowali, aby wszystkie przekazywane informacje były jak najbardziej rzetelne.

Nie po to wchodziliśmy do Unii, żeby ktoś nas pouczał o tolerancji, lgbt czy imigrantach – my już dawno temu potrafiliśmy gościć biednych radzieckich żołnierzy, a na szefa partii rządzącej wybraliśmy krypto – geja.

Historia zatacza koło, możemy zaśpiewać część refrenu: „ale to już było…”.

„To nie jest Unia, do której wchodziliśmy, to nie jest Unia, która ma przed sobą przyszłość” – dla mnie powiało grozą, to powiedział premier naszego kraju – to jest przygotowanie gruntu pod nasze wyjście z Unii Europejskiej.

To powiedział człowiek, który żeby przygotować grunt pod wybory, powiedział: „koronawirus jest w odwrocie, nie ma się czego bać”.

Obudź się Polsko.

 

Udostępnij: